Alternative flash content

Requirements

We recommend:

  • Jan Paweł II
  • Bezpieczna szkoła
  • image
  • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
  • Kujawy

Licznik odwiedzin

011669505
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
6178
7419
77078
11543877
21899
248648
11669505

Dodatkowe zadania :

 

 

 

 

Gry o Janie Pawle II


Gry zostały podzielone na kategorie wiekowe, jednak zapewne każdy może spróbować swoich sił w obu propozycjach.


1.    Dla młodszych uczniów (klasy 0-4)

https://view.genial.ly/5eaebae47b8ef50d76d2a9de/game-breakout-jpii-dla-mlodszych

 

2.    Dla starszych

https://view.genial.ly/5ec0d4ce32a04c0d96b73407/game-patron


 BĄDŹ AKTYWNY NAWET W DOMU-MY BYLIŚMY

->>>ZOBACZ TUTAJ<<<---

Przedstawiamy Państwu zapowiedź projektu filmowego w postaci prezentacji pt. ,,Bądź aktywny nawet w domu-my byliśmy”. W projekcie wzięły udział uczennice nauczyciela wychowania fizycznego Anny Miklas. Film, który pojawi się wkrótce powstał we współpracy z nauczycielem/wychowawcą świetlicy Lucyną Dąbrowską-Włodek oraz uczniem klasy 8b - Adamem Kamińskim.
Serdecznie zapraszamy

Anna Miklas
Lucyna Dąbrowska-Włodek


 

MUZYKA

Zapraszam na koncert

Zapraszam was na koncerty muzyki Chopina, które są transmitowane na żywo. Codziennie o godz. 19.30 na facebooku https://pl-pl.facebook.com/chopinsalon Jeżeli jesteście ciekawi zaproście rodziców do wspólnego słuchania muzyki.

A może na spacer ???

W dzisiejszym świecie to możliwe!!!! Słowo to zmienia swoje znaczenie…

Operalnia – kiedyś pierwszy publiczny teatr operowy, mieszczący się w warszawskim Ogrodzie Saskim, teraz… pierwszy teatr operowy, który mieści się w aplikacji! Zajrzyj do fascynującego świata opery, poznaj tajniki przygotowywania spektaklu zza kulis!

https://teatrwielki.pl/operalnia/

Pozdrawiam

Izabela Wiśniewska


 

 

Nr2.

 

 

Koło Eksperymentalne proponuje:

 

Kółko eksperymentalne zaprasza na garść doświadczeń do wykonania w domu. Dla wszystkich chętnych!!!

 

https://view.genial.ly/5e74911c21a6a67d74a8092a/interactive-image-interactive-image

 


Wystarczy wejść w załaczony link i przycisnąć numerki na wyświetlonym obrazku.

 


Do dzieła. Nauka jest fajna!!!

 

 

 Nr 1.

Drodzy Rodzice,
mamy świadomość, że sytuacja, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy jest bardzo trudna. Wiemy, że dla dzieci to też czas, w którym trudno im jest nie podejmować aktywności z rówieśnikami i pozostać na dłuższy czas w domu. Wszyscy tego doświadczamy. Dostajecie Państwo informacje od wychowawców klas z zadaniami do realizacji. Jednakże Zespół Nauczycieli Świetlic Szkolnych zachęca Państwa dzieci również do spędzania czasu w sposób konstruktywny. Jeśli Państwa dzieci miałyby ochotę na zabawę online, polecamy bezpłatne strony internetowe, które korzystnie wpływają na rozwój dziecka przed ekranem komputera:


www.matzoo.pl


www.pisupisu.pl


www.letsdraw.it/pl/


www.e-kalambury.pl


Jeśli Państwo macie ochotę na aktywnie spędzenie czasu z dzieckiem, zachęcamy do zabawy, wykonywania domowych eksperymentów. Znajdą je Państwo pod linkiem www.mojedziecikreatywnie.pl/ www.mamawdomu.pl oraz popularny www.youtube.pl


Życzymy Państwu dużo zdrowia i konsekwencji w pozostaniu w domu!

                                                                                          Wychowawcy świetlicy szkolnej

 

Nr 2.

Konkurs na logo i nazwę świetlicy szkolnej ===> REGULAMIN

 

 

 

Nr 3.

„Nie martwcie się, jeśli Wasze dziecko powie, że się nudzi. Nie trzeba czuć się z tego powodu winnym, ani zaraz sięgać po cały katalog rozrywek. Wystarczy uśmiechnąć się i powiedzieć: „Gratuluję! Jestem ciekaw (ciekawa), co w takim razie za chwilę wymyślisz.” Nuda nie trwa nigdy dłużej niż 20 minut. Jest to czas, którego człowiek potrzebuje, żeby uwolnić się od nadmiaru bodźców z zewnątrz i wejść w kontakt z własną kreatywnością.”

 

Jesper Juul

 

„Rodzic jako przywódca stada”

 

Drodzy rodzice, drogie dzieciaczki.

 

Wasze Panie świetliczanki o Was pamiętają i nie dopuszczą do tego, żebyście się nudzili ;) Przygotowałyśmy trochę ciekawych rozwiązań, zapraszamy … Wystarczy kliknąć podany link i życzymy udanej zabawy.

Na bieżąco będziemy „Świetlicę w domu” uaktualniały. Mamy nadzieję, że nudy nie będzie. Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i życzymy zdrówka. ZOSTAŃCIE W DOMU.

 

 

https://view.genial.ly/5e71d2d8441b277ce8f4c87d/presentation-swietlica?fbclid=IwAR2xIiiGlCglgLwDFXVQG8Vkxp_vInybrz8WHG50a2UKSQ291_eCGvHIBps

 

 Nr 4.

KONKURS NA SPOSTRZEGAWCZOŚĆ

 

 

 

Drogi Uczniu – cieszę się, że tu zaglądasz, bo to teraz ważne byś pamiętał o szkole, nauce, własnym rozwoju i przyszłości. „To nie ferie, ani wakacje” – ale to już słyszałeś

Drogi Rodzicu – jeśli uznasz, że warto, to proszę przeczytaj ten list swoim pociechom.

Drogi nauczycielu – serdecznie Cię pozdrawiam, bo wiem, że tu zaglądasz

Kochani, w tej trudnej bo innej, nowej, nieznanej nam, niecodziennej sytuacji pamiętajcie o tym, że jak u cytowanej ostatnio często w sieci Pani Szymborskiej – zła godzina musi minąć. Wszystko mija, i czas który macie teraz do wykorzystania, zarówno na spędzenie go z bliskimi, jak i na naukę też minie. Każdy z Was ma jakieś ambicje, fantazje na temat tego kim by chciał być i jak by chciał żyć w przyszłości. To jest ten czas, w którym małymi kroczkami możecie spełniać te marzenia i dążyć do swojego celu. Ktoś mądry, choć nie wiem kto, powiedział kiedyś „Dziś zrób coś, czego innym się nie chce. Jutro będziesz miał to, czego inni pragną”. Pamiętajcie o tym.

Wasza Ulubiona (bo jedyna, więc nie może być inaczej) Pani Psycholog


 

 


Aby wspomóc Waszą ciężką pracę w domu z Waszymi pociechami, przesyłam Wam proponowany Plan Dnia, jaki możecie stworzyć sami we własnym domu :) ustalając przy tym własne zasady zachowania i rytmu dnia.

Wcześniej wysłałam Wam na e-dziennik link z Domową Szkołą tutorial, materiał ten jest troszkę dla starszych klas, ale zawsze można coś zaczerpnąć dla siebie. Dla klas młodszych wskazany jest obrazkowy plan, jest on łatwiejszy do przyswojenia dla dzieci.

"Plan Dnia" jest po to, by dziecko wiedziało co po kolei musi wykonać w ciągu całego dnia. Kiedy ma czas na odpoczynek, rozrywkę a także naukę. Ważne jest aby rodzice trzymali kolejności ustalonego planu. Wszyscy muszą być zmobilizowani :)

Pamiętajcie, to jest tylko propozycja :) możecie we własnym zakresie go modyfikować, ulepszać na potrzeby Swoich pociech, lub w ogóle z Niego nie skorzystać.

Ale Rodzicu, jeśli wdrożysz w swój dzień taki plan, chciałabym abyś pamiętał, aby dziecko za każdą zrealizowaną czynność nagrodzić.

A w jaki sposób? Nie zawsze nagroda powinna kojarzyć się z uzyskaniem przez dziecko dobra materialnego. Odwrotnością nagrody materialnej jest np. pochwała słowna, np. "Widzę, że było ci trudno to zrealizować ale świetnie poradziłeś sobie z tym zadaniem, jestem z Ciebie dumna", w tym czasie wskazane jest również przytulenie dziecka i poklepanie go po ramieniu.

Pamiętajcie dla dziecka obecna sytuacja jest frustrująca. Zróbmy tak, aby nasze dzieci wiedziały o jasnych, konkretnych zasadach panujących w domu. Te granice są potrzebne by czuły się kochane i bezpieczne.

Jeśli Państwo macie pytania dotyczące planu, lub innych spraw Was nurtujących zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Was serdecznie,

 

           

Natalia Maciejewska - pedagog szkolny

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice i kochane Dzieci


W razie nudy i na złą pogodę polecamy portale internetowe wspierające edukację dzieci:


matzoo.pl
kilkankowo.pl
pisupisu.pl
buliba.pl
sieciaki.pl
dyktanda.net
matematykadladzieci.pl
tajemniczakuchnia.pl
planetaenergii.pl
zyraffa.pl
calapolskaczytadzieciom.pl
domowenauczanie.pl
squla.pl
Digipuzzle.net
ortografka.pl
printoteka.pl
wczesnoszkolni.pl
edulo.pl

Pamiętajcie jednak, by jak najmniej czasu spędzać przy komputerze.

 

 

 

KLASY 4

 

KLASY 5

 

KLASY 6

 

 

 

KLASY 7

 

KLASY 8

 

DORADZTWO ZAWODOWE

Nr 1.

Ważne informacje podstawowe