Alternative flash content

Requirements

 • 1940
 • Nasz Partner
 • Jan Paweł II
 • image
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • image
 • projekt2
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • projekt1
 • Szlachetna paczka

Licznik odwiedzin

006982890
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
1570
2567
4137
6931273
113920
152330
6982890

Aktualności

Czytamy i klikamy ...

 

Drugie elektroniczne wydanie szkolnej gazetki. 38 stron!

W najnowszym numerze polecamy m.in.:

reportaż Karola Jankowskiego „W mroku”, wywiad Mai Behrendt z właścicielami firmy tworzącej dla Urzędu Miasta Bydgoszczy filmy z drona, rozmowę Zofii Łukaszewskiej z Joanną Poziemską, koordynatorką bydgoskich spotkań Geek Girls Carrots – kobiet, które chcą zdobyć branżę IT oraz wywiad Jakuba Barczyńskiego z Kaliną Nagórską o SUPach – nowoczesnych deskach surfingowych, które robią furorę w Hollywood.

Gazetka „Łochoho!” wydawana jest w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie od 2014 roku. Redaktorzy - uczniowie szkoły - mają już na swoim koncie cztery prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach mediów szkolnych. Zespół redakcyjny gazetki zajmuje się także, i to z powodzeniem, produkcją filmów.

Dwa lata temu Klaudia Niekraszewicz zdobyła I nagrodę w konkursie MAM Forum Pismaków za film „Oszczędzać, czy pożyczać”. W ubiegłym roku Maja Behrendt zdobyła III nagrodę w konkursie Potęgi Prasy za wywiad z prof. Wojciechem Pospiechem o muzykoterapii, a Maciej Filanowicz otrzymał na tym samym konkursie nagrodę specjalną za film o depresji wśród młodzieży. Ponadto, w tym samym roku Karol Jankowski zajął II miejsce w konkursie indywidualnym MAM Forum Pismaków za reportaż o bydgoskim szlaku przemysłu, wody i techniki TeH2O „Miasto na wodzie, którego wielkość budują mieszkańcy”.

Od tego roku szkolnego gazetka publikowana jest w wersji elektronicznej, przy wykorzystaniu serwisu młodzieżowej akcji multimedialnej Qmam – mam.media.pl. E-gazetę tworzą uczniowie gimnazjum, a od tego roku również klasy VI c szkoły podstawowej.
Zespół redakcyjny gazetki szkolnej i edukacji medialnej pracuje pod kierownictwem Sabiny Waszczuk, nauczycielki języka angielskiego.

Zapraszamy do lektury!!!