Alternative flash content

Requirements

 • projekt1
 • Nasz Partner
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • 1940
 • image
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Szlachetna paczka
 • Jan Paweł II
 • image
 • projekt2

Licznik odwiedzin

006334420
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
110
1759
20128
6288219
104063
156445
6334420

Aktualności

Teatr Alelale i jego "Magiczne drzwi"

W piątek 17 listopada, uczniowie klas 1 - 3 wraz z wychowawczyniami  gościli  aktorki z teatru Alelale,  które wystąpiły  w przedstawieniu pt. "Magiczne drzwi" Spektakl opowiadał  historię dziewczynki, Hani, która czuje się nieakceptowana przez rówieśników.

Nie czując z nimi porozumienia, poszukuje innych form spędzania wolnego czasu, budując własne światy. Na swej drodze napotyka magiczne drzwi, przez nie, wkracza do świata wyobraźni, a potem do świata sztuki. Tam spotyka najważniejsze osobistości: Panią Wyobraźnię, Pana Światłocienia, Barwy Podstawowe, Perspektywę, która ma wiele oblicz. Hania, w podróży, przemierza świat sztuki, ale przede wszystkim, odkrywa siebie samą.  Spektakl przybliżył dzieciom  podstawowe pojęcia ze świata sztuki. Odpowiedział  na pytania: czym jest perspektywa, kompozycja i jakie są ich rodzaje, czym jest dwuwymiar a czym trójwymiar. Był przepiękną  opowieścią  o poznawaniu samego siebie, odkrywaniu talentów, akceptacji, przyjaźni. Wspaniała gra aktorek i ich niezwykła umiejętność zaciekawienia młodego widza, wpłynęła na to, że dzieci do końca nie odrywały wzroku od sceny. A ich żywe reakcje w trakcie przedstawienia świadczyły o dużym  zadowoleniu.
Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję obejrzeć jeszcze niejeden spektakl teatru Alelale.


 Tekst i foto: Bożena Zatoń