Alternative flash content

Requirements

 • image
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Nasz Partner
 • Szlachetna paczka
 • projekt2
 • image
 • 1940
 • Jan Paweł II
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt1
 • projekt unijny

Licznik odwiedzin

007989786
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
4468
4273
19463
7931969
66786
177045
7989786

Aktualności

ROCKOWA PROFILAKTYKA

Dnia 27 listopada w naszej szkole odbył się koncert edukacyjno-profilaktyczny dla uczniów wybranych klas gimnazjum i szkoły podstawowej. Program słowno-muzyczny w wykonaniu Jacka Musiatowicza i jego syna Michała wzbudził spore zainteresowanie uczniów.


Jacek Musiatowicz to muzyk i poeta urodzony w 1970 r. Swoją karierę artystyczną rozpoczął na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie mając 16 lat. W swojej karierze zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest laureatem 33. Studenckiego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Krakowie oraz laureatem literackiej nagrody im. Józefa Kraszewskiego. W roku 1997 otrzymał nagrodę PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ za wybitną osobowość twórczą. Jest autorem tekstów dla wielu artystów oraz autorem muzyki do filmu "Historia Istotnej Victorii" - filmu o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie. Od jakiegoś czasu podczas występów towarzyszy mu jego syn Michał, który jest niezwykle utalentowanym, młodym gitarzystą. Michał zaprezentował swój talent podczas 10. edycji programu Must Be The Music. Tylko Myzyka. Autorzy programu poruszali sprawy dotyczące konsekwencji podejmowanych decyzji przez młodych ludzi, zgubnych skutków uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Apelowali, aby młodzież w sytuacjach trudnych szukała pomocy u wychowawców, pedagogów, nauczycieli oraz swoich rodziców. Jacek Musiatowicz w bardzo ciekawy, przystępny i niebanalny sposób starał się pokazać młodzieży, w jaki sposób różnego rodzaju uzależnienia (alkohol, narkotyki, dopalacze) mogą zniszczyć ludzkie życie. Jego wypowiedzi przeplatane były utworami muzycznymi. Nić porozumienia z odbiorcami zdobył z pewnością za sprawą licznych anegdot, ze swojego życia artystycznego, czy też osobistego. Mimo powagi przedstawianej tematyki, nie brakowało też humorystycznych akcentów, dzięki którym jeszcze muzyk jeszcze bardziej zaskarbił sobie naszą młodzież. Szczególnie cenne było przywoływanie swoich własnych doświadczeń.