Alternative flash content

Requirements

 • image
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt unijny
 • projekt2
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Szlachetna paczka
 • image
 • Jan Paweł II
 • Nasz Partner
 • projekt1
 • image
 • 1940

Licznik odwiedzin

008202905
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3127
3470
18514
8148976
83191
196714
8202905

Aktualności

ŚWIĘTA W POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII

22 grudnia, w naszej szkole, w auli, odbyło się przedstawienie w języku polskim i w języku angielskim, wystawione przez ENGLISH DRAMA CLUB, składające się z uczniów klasy 4c SP, oraz przez  SZKOLNE KOŁO  DRAMATYCZNE, składające się z uczniów klasy 3a i 3b gimnazjum.


Widownia, składająca się z Dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów naszej szkoły, miała okazję zapoznać się z tradycjami świątecznymi związanymi z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, kultywowanymi w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Czwartoklasiści , posługując się piękną angielszczyzną, oddali atmosferę świąt w Wielkiej Brytanii. Szczególną uwagę przyciągnął angielski Gwiazdor (Father Christmas), który wjechał na scenę z czerwonymi saniami zaprzęgniętymi przez śliczne renifery. Polskie święta natomiast przedstawili uczniowie gimnazjum, skupiając się szczególnie na obrzędach wigilijnych, m.in. czytaniu fragmentów Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzieleniu się opłatkiem.
Po zakończonym przedstawieniu Pan Dyrektor podziękował przedstawicielom i opiekunowi kółka za pięknie przygotowaną inscenizację. Widownia podziękowała gromkimi brawami.


Ewa Wiczyńska