Alternative flash content

Requirements

 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • projekt2
 • Jan Paweł II
 • 1940
 • image
 • Szlachetna paczka
 • Nasz Partner
 • image
 • image
 • projekt1
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II

Licznik odwiedzin

007509876
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3589
6395
31106
7428773
138344
187239
7509876

Aktualności

Kółko eksperymentalne

„ Co my wiemy, to tylko kropelka.
Czego nie wiemy, to cały ocean”

Ciśnienie powietrza, rozpuszczalność substancji w wodzie, prawo dźwigni,  ciecz nienewtonowska, złudzenia optyczne, zasada działania wulkanu to tylko kilka zagadnień, z którymi mogli zapoznać się uczestnicy kółka eksperymentalnego w naszej szkole w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 

 

 

 Na koniec semestru uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, pisząc krótki test wiedzy. Spragnieni nauki, chcemy dociekać i poznawać kolejne zjawiska fizyczno-przyrodnicze. Prowadzący koło są pełni podziwu, jak chętnie dzieci włączają się w wykonywanie proponowanych eksperymentów, do których wykonania często wystarczą produkty codziennego użytku, np.: sól, woda, ocet, soda, kwasek cytrynowy, pianka do golenia  czy płyn do mycia naczyń! Ważnym dla nas osiągnieciem jest poszerzenie działalności kółka eksperymentalnego o współpracę z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym miejscu dziękujemy rodzicom uczestników zajęć, którzy wspierają nas  i zaopatrują dzieci w potrzebne produkty do przeprowadzenia programowych treści naszego kółka.

Red. Joanna Miś-Orzechowska
         Magdalena Bardońska