Alternative flash content

Requirements

 • projekt1
 • image
 • Nasz Partner
 • projekt unijny
 • Jan Paweł II
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • 1940
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • projekt2
 • Szlachetna paczka

Licznik odwiedzin

007989803
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
4485
4273
19480
7931969
66803
177045
7989803

Aktualności

Kółko eksperymentalne

„ Co my wiemy, to tylko kropelka.
Czego nie wiemy, to cały ocean”

Ciśnienie powietrza, rozpuszczalność substancji w wodzie, prawo dźwigni,  ciecz nienewtonowska, złudzenia optyczne, zasada działania wulkanu to tylko kilka zagadnień, z którymi mogli zapoznać się uczestnicy kółka eksperymentalnego w naszej szkole w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 

 

 

 Na koniec semestru uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, pisząc krótki test wiedzy. Spragnieni nauki, chcemy dociekać i poznawać kolejne zjawiska fizyczno-przyrodnicze. Prowadzący koło są pełni podziwu, jak chętnie dzieci włączają się w wykonywanie proponowanych eksperymentów, do których wykonania często wystarczą produkty codziennego użytku, np.: sól, woda, ocet, soda, kwasek cytrynowy, pianka do golenia  czy płyn do mycia naczyń! Ważnym dla nas osiągnieciem jest poszerzenie działalności kółka eksperymentalnego o współpracę z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym miejscu dziękujemy rodzicom uczestników zajęć, którzy wspierają nas  i zaopatrują dzieci w potrzebne produkty do przeprowadzenia programowych treści naszego kółka.

Red. Joanna Miś-Orzechowska
         Magdalena Bardońska