Alternative flash content

Requirements

 • Bezpieczna szkoła
 • Nasz Partner
 • Szlachetna paczka
 • image
 • projekt2
 • projekt unijny
 • image
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • 1940
 • projekt1
 • Jan Paweł II

Licznik odwiedzin

007989854
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
4536
4273
19531
7931969
66854
177045
7989854

Aktualności

Cyber (NIE)bezpieczni

27 lutego (we wtorek) odbyły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami Policji poświęcone tematyce cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.  Głównym celem tych spotkań było podniesienie świadomości uczniów na temat zjawiska cyberprzemocy oraz zapewnienie efektywnego i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież.

Przedstawiciele Policji rozmawiali z uczniami klas 5, 6, 7 oraz klas 2 i 3 Gimnazjum na temat spędzania ich wolnego czasu w Internecie, o tym jak bezpiecznie korzystać z sieci i jak rozsądnie chronić swoje dane osobowe na portalach społecznościowych. Pan Rafał Wohlfeil z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy w ciekawy sposób przedstawił również uczniom skutki uzależnienia od Internetu. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, jak bardzo wyniszczająca psychicznie  jest cyberprzemoc, jak można się przed nią ochronić i gdzie można szukać pomocy. Omówiono z młodzieżą również przepisy kodeksu karnego dotyczące odpowiedzialności za czyny związane z cyberprzemocą. Rozmowa z Policjantami była wzbogacona prezentacja multimedialną oraz ciekawymi filmami, które w obrazowy sposób podsumowywały przekazywane treści. Okazuje się, że nasi uczniowie posiadali już sporą wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami z innymi uczniami, jak również z prelegentami.