Alternative flash content

Requirements

 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Szlachetna paczka
 • image
 • projekt unijny
 • image
 • 1940
 • projekt1
 • Nasz Partner
 • projekt2
 • Jan Paweł II

Licznik odwiedzin

008202897
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3119
3470
18506
8148976
83183
196714
8202897

Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY W NASZEJ SZKOLE
Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który przypadał 6 marca,  przez cały miesiąc w naszej szkole odbywały się różnego rodzaju przedsięwzięcia. Miały one  na celu promowanie i popularyzację poprawnej wymowy oraz profilaktykę logopedyczną. Szkolni logopedzi – p. Milena Ślęzak oraz p. Natalia Majewska poprzez zabawę zapoznawały uczniów z metodami pracy logopedy,...

...omawiały skąd bierze się mowa, jak się rozwija oraz co jest niezbędne aby się komunikować. Cykl spotkań logopedycznych rozpoczęły zajęcia  w dużej świetlicy szkolnej. W trakcie ich trwania dzieci nazywały narządy biorące udział w procesie powstawania i kształtowania mowy. W atmosferze zabawy wykonały zestaw ćwiczeń logopedycznych: słuchowe, artykulacyjne, percepcji wzrokowej oraz oddechowe. Z zaangażowaniem i uśmiechem na ustach zdmuchiwały kolorowe piórka z dłoni, kołysały płomieniem świecy czy pianką,  gimnastykowały buzię i język oraz dopasowywały kolorowe obrazki do odpowiednich głosek. Kolejne spotkanie odbyło się z dziećmi klas I, na którym przedstawiony został rozwój mowy dziecka. Bajkowa postać Smoka Szczepana przykuwała uwagę uczniów, w interesujący sposób  pokazując kolejne etapy nabywania umiejętności artykulacyjnych. W trakcie projekcji filmu  panie Logopedki zadawały pytania, za poprawne odpowiedzi słuchacze nagrodzeni zostali naklejkami.  Na zakończenie  odbył się krótki quiz „prawda – fałsz”  oraz wspólne wykonanie plakatu głównej postaci Smoka Szczepana. Pani Milena i pani Natalia wybrały się także  gościnnie do klasy IIa, gdzie podczas zajęć poprosiły dzieci o skojarzenia dotyczące mowy,  zawodu logopedy. „Burza mózgów” oraz pomysłowość dzieci pozwoliły stworzyć obraz profilaktyki logopedycznej. Podczas wspólnej zabawy uczniowie usprawnili narządy artykulacyjne, słuch fonematyczny oraz aparat oddechowy.  Podczas zajęć logopedycznych uczniowie z klas IV- VII  tworzyli zbiory wyrazów zawierających głoski trudne artykulacyjnie.  Dzieci konstruowały również  kolaż logopedyczny „Z czym kojarzy nam się logopedia?”  oraz plakat promujący Europejski Dzień Logopedy.
Zakończeniem toku spotkań logopedycznych był przegląd wierszy „Język giętki mam, logopedyczne wierszyki znam”.  Wychowankowie oddziałów przedszkolnych otrzymali zbiór wierszyków przesyconych trudnymi głoskami, które następnie recytowali.  Każdy z uczestników otrzymał gromkie brawa od koleżanek i kolegów z grupy. Nie zabrakło również dyplomów, pamiątkowych medali oraz skromnych upominków.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za współpracę i włożony wkład podczas zajęć z logopedią. Wierzymy, że w przyszłym roku Europejski Dzień Logopedy będzie cieszył się taką samą popularnością.

Szkolni logopedzi