Alternative flash content

Requirements

 • 1940
 • image
 • Nasz Partner
 • projekt unijny
 • image
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt1
 • Jan Paweł II
 • projekt2
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Szlachetna paczka
 • image

Licznik odwiedzin

008202880
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3102
3470
18489
8148976
83166
196714
8202880

Aktualności

Ojczyzno ma...

Pod takim tytułem, w piątek 27.04, odbyło się przedstawienie przygotowane dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, które opowiadało niezwykłe wydarzenia dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy 2a i 2c w barwnych strojach z epoki przybliżyli czasy odległe, niezwykle ważne dla naszej ojczyzny.

Plac Karolka był miejscem, gdzie reporterka TV Łochoho przeprowadzała sondę uliczną ze współczesnymi mieszkańcami naszej wsi, na temat wydarzeń z XVIII w., a po chwili widzowie przeniesieni zostali wprost do Sali Sejmowej z królem, posłami i licznymi obywatelami Warszawy, by na nowo przeżyć moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszędzie dominowały barwy narodowe. Publiczność dopisała i niezwykle entuzjastycznie reagowała na popisy aktorów. Bardzo podobał się występ uczniów- Jana Bugalskiego i Adama Majchrowicza, którzy zaprezentowali piosenkę pt. ,,Rogatywka”. Chłopcy wyśpiewali nią wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Dzieje Polski", do którego przygotowani byli przez Panią Annę  Śmigiel.
Gościnnie, w przedstawieniu wzięło udział również dwoje gimnazjalistów- Alicja i Igor, odgrywając role zapracowanych ludzi biznesu.

Przedstawienie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowały Panie: Małgorzata Behrendt i Iwona Kapusta.