Alternative flash content

Requirements

 • image
 • image
 • 1940
 • Bezpieczna szkoła
 • Nasz Partner
 • Jan Paweł II
 • image
 • projekt1
 • projekt2
 • image
 • Szlachetna paczka
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II

Licznik odwiedzin

006825777
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
1390
13378
14768
6772846
109137
169012
6825777

Aktualności

Ojczyzno ma...

Pod takim tytułem, w piątek 27.04, odbyło się przedstawienie przygotowane dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, które opowiadało niezwykłe wydarzenia dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy 2a i 2c w barwnych strojach z epoki przybliżyli czasy odległe, niezwykle ważne dla naszej ojczyzny.

Plac Karolka był miejscem, gdzie reporterka TV Łochoho przeprowadzała sondę uliczną ze współczesnymi mieszkańcami naszej wsi, na temat wydarzeń z XVIII w., a po chwili widzowie przeniesieni zostali wprost do Sali Sejmowej z królem, posłami i licznymi obywatelami Warszawy, by na nowo przeżyć moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszędzie dominowały barwy narodowe. Publiczność dopisała i niezwykle entuzjastycznie reagowała na popisy aktorów. Bardzo podobał się występ uczniów- Jana Bugalskiego i Adama Majchrowicza, którzy zaprezentowali piosenkę pt. ,,Rogatywka”. Chłopcy wyśpiewali nią wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Dzieje Polski", do którego przygotowani byli przez Panią Annę  Śmigiel.
Gościnnie, w przedstawieniu wzięło udział również dwoje gimnazjalistów- Alicja i Igor, odgrywając role zapracowanych ludzi biznesu.

Przedstawienie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowały Panie: Małgorzata Behrendt i Iwona Kapusta.