Alternative flash content

Requirements

 • projekt2
 • projekt unijny
 • Nasz Partner
 • Jan Paweł II
 • image
 • projekt1
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • 1940
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Szlachetna paczka
 • image

Licznik odwiedzin

008202927
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3149
3470
18536
8148976
83213
196714
8202927

Aktualności

SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

W tym szczególnym dla nas Polaków roku 2018r.,  w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczęliśmy w naszej szkole szereg konkursów patriotycznych.  W listopadzie 2017r. przystąpiliśmy do konkursu- projektu SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW, który zapoczątkował te obchody. W ramach projektu nasza szkoła wywiązała się z 7 zadań:

 


1)    Na początku marca (6.03.2018r.) podczas zajęć godziny wychowawczej w klasie 6 odbyły się zajęcia poświecone przygotowaniu Kodeksu Postaw Patriotycznych.

2)    Drugim zadaniem było  przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”,  odbywały się w naszej szkole, w różnorodnej formie: od spotkań z rekonstruktorem średniowiecznej historii, poprzez zajęcia przygotowane przez uczniów dla swoich rówieśników- dotyczące początków Polski i polskiego patriotyzmu. Uczniowie poznali sylwetki wielkich Polaków: np. Józefa Piłsudskiego, Ireny Sendlerowej przygotowując rocznicowe karty informacyjne, które zawisły w szkole. Zapoznano uczniów z różnymi postawami patriotyzmu (m.in. postawą powstańców  w getcie warszawskim).

3)    W przygotowanie plakatu zatytułowanego „ 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” , które było trzecim zadaniem zaangażowali się wychowankowie świetlicy szkolnej pod okiem wychowawczyni- p. Magdaleny Bardońskiej. Zastosowali oni przy swojej pracy ciekawe techniki. Ich starania mogli oglądać uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.


4)    Przeprowadzając sondaż dotyczący postaw patriotycznych wśród nauczycieli oraz mieszkańców naszej miejscowości- w tym rodziców posłużono się platformą internetową, która umożliwiła szybkie uzyskanie odpowiedzi na zadawane pytania. Uczniowie zostali zapytani o polski patriotyzm i towarzyszące mu postawy podczas szkolnych przerw. W pomoc zaangażowali się uczniowie klas 4, którzy ubrani na biało- czerwono przepytywali w ankietach swoich kolegów i koleżanki.

5)    Piątym zadaniem był ogólnoszkolny konkurs recytatorski  o tematyce patriotycznej pod hasłem „Polakiem być…”( 11.03.2018r.). Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z klas 4,5,  oraz oddziałów gimnazjalnych. Przy patriotycznej oprawie sali komisja (p. Julita Czarycka i p. Anna Leman- Błajda) zaprosiła młodych patriotów  o zaprezentowanie wybranych przez siebie utworów literackich. Niezwykłe zaangażowanie uczestników począwszy od stroju, postawy, ale i bezbłędne wykonywanie prezentowanego utworu, staranność w wymowie, prawidłowa artykulacja, właściwe akcentowanie głosek, odpowiednie tempo- to tylko cześć z kryteriów punktowanych podczas konkursu.
Jury wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach:
Klas 4-5 SP:  ex  aequo I miejsce Wiktor Jabłoński  kl. 5d oraz Mateusz Grajek  kl. 5c
II miejsce Kacper Winiarski  kl. 4e
III miejsce ex  aequo Izabela Dominiak i Tymoteusz Błędowski  kl. 4b
Wyróżnienia otrzymali Martyna Kęcik z klasy 4d i Maciej Rohde kl. 4c
W kategorii klas gimnazjalnych tytuł Mistrza otrzymała Martyna Adamczewska z kl. 3a gim, a  tytuł wicemistrza otrzymała Marcelina Górny  również z kl. 3 a gim.

6)    Konkurs pieśni patriotycznej, który odbył się 20.04.2018r.  zgromadził 29 uczestników w 3 kategoriach: zespoły, duety, soliści. W skład komisji konkursowej weszła: wicedyrektor szkoły, nauczycielki muzyki i zajęć artystycznych oraz nauczycielka historii. Uczestnicy w przepiękny sposób pokazali poprzez własne interpretacje znanych utworów (np. Rota, Biały Krzyż, Jesteśmy stąd, Rogatywka, Taki kraj) swoją postawę szacunku wobec naszego kraju, ale również wielką wrażliwość.
Przyznano również nagrodę Grand Prix- dla zespołu Black Diamonds za wykonanie piosenki „Pałacyk Michla”. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknego wykonania zaprezentowanych pieśni!

kategoria

Zespoły

Duety

Soliści

I miejsce

Zespół ze świetlicy szkolnej- klasa 3SP (Helena Kiersznicka, Blanka Szylman, Malwina Matyas, Kalina Kowalska, Karolina Kretkowska)

Natalia i Maja
z klasy 3 SP

Rozalia Szatkowska
z klasy 6 SP

II miejsce

Zespół dziewczynek z klasy 2c SP ( Zosia Bączkowska, Zuzia Tomicka, Oliwia Okonek, Michalina ZImna)

Adam Majchrowicz i Jan Bugalski
z klasy 2 i 3 SP

Oliwia Oleś
z klasy 5 SP

II miejsce

Zespół dziewczynek z małej świetlicy- klasa 1SP (Patrycja Kulczyńska, Wiktoria Żabka, Agata Smędzik, Ala Jankowska, Natasza Maciejewska)

Olga Wnuk i Oliwia Kaniowska z klasy 2 gimnazjum

Hubert Światłowicz
z klasy 2 SP

 

7) Ostatnim  zadaniem w projekcie był  quiz zorganizowany przez  nauczycieli historii (Konrada Papuzińskiego i Annę Leman- Błajdę), w którym mogli wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły.  Konkurs odbył 27.04.2018r. z pomocą platformy QUIZIZZ. O wyznaczonej godzinie podczas przerwy uczniowie przybyli na szkolny hol, gdzie ustawiony został ekran z widoczną instrukcją udziału w konkursie. Po zalogowaniu się  na platformę internetową  z pomocą telefonów komórkowych uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie quizu o historii Polski  i patriotyzmu. Słodkimi upominkami zostało nagrodzonych 10 najlepszych uczniów:

1. Jakub z klasy 3b gim
2. Maciej i Kajetan z klasy 4c
3. Krzysztof i Dagmara z klasy 3b gim
4. Piotr z klasy 2b gim
5. Dominika z klasy 3b gim
6. Harry z klasy 3b gim
7. Maja i Natalia z klasy 4e
8. Oliwier z klasy 4c
9. Rafał z klasy 2a gim
10. Marcel i Maciej z klasy 3b gim
Gratulujemy naszym uczniom wiedzy i refleksu!

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu w naszej szkole!

Opracowała
Anna Leman-Błajda- koordynator projektu