Alternative flash content

Requirements

 • image
 • Szlachetna paczka
 • image
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • projekt unijny
 • projekt1
 • Jan Paweł II
 • Nasz Partner
 • 1940
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt2

Licznik odwiedzin

008202851
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3073
3470
18460
8148976
83137
196714
8202851

Aktualności

Pchła Szachrajka w Łochowie

Postać Pchły Szachrajki fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń.  Główna bohaterka wiersza Jana Brzechwy stała się także dla nas inspiracją do działania. Uczniom koła polonistycznego z klas czwartych nie zabrakło zapału i kreatywności. Młodzi aktorzy od stycznia przystąpili do prób nad przedstawieniem. Efekty naszej wspólnej pracy mogli zobaczyć 24.04.2018r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Łochowie.

Pchła Szachrajka (w tej roli Amelka Gosch) świetnie prezentowała się na scenie. Z jednej strony była to wytworna elegantka w purpurowych rękawiczkach, a z drugiej postać przebiegła, która potrafiła wyjeść krem z 30 rurek! Oczywiście, jak to w bajkach bywa, opowieść kończy się dobrze. Pchła przechodzi przemianę i staje się rozsądną bohaterką, która obiecuje porzucić wszelkie psoty. Wszyscy młodzi uczniowie występujący na scenie równie pięknie zaprezentowali swój kunszt aktorski cały tekst recytując z pamięci. Ciekawym atutem przedstawienia była scenografia, w której przygotowywanie zaangażowali się też rodzice: panie Sylwia Łuczak i Joanna Kasperska oraz pan Marek Kamola.
Serdecznie dziękuję za współpracę.

Obsada aktorska:
Tymoteusz Błędowski, Izabela Dominiak, Amelia Gosch, Karolina Kamola, Laura Kasperska, Zofia Kozłowska, Amelia Łoboda, Karolina Łuczak, Natalia Siuda


Młodym aktorom gratuluję odwagi i zachęcam do dalszych działań.
Opiekun: Julita Czarycka