Alternative flash content

Requirements

 • image
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • Szlachetna paczka
 • 1940
 • Nasz Partner
 • projekt2
 • projekt unijny
 • Jan Paweł II
 • projekt1
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II

Licznik odwiedzin

008468358
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
2712
3919
28661
8411378
95703
121609
8468358

Aktualności

3a i 3e na "zielonej szkole"

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie stały się wyjazdy uczniów klas młodszych na „zieloną szkołę” nad morze do Władysławowa. W dniach 4 – 8 czerwca 2018r. uczniowie klasy 3a i 3e uczestniczyli w takim wyjeździe. Idea wyjazdów w ramach „zielonej szkoły” zakłada naukę połączoną z wypoczynkiem.


Podczas pobytu realizowane były treści objęte programem nauczania, a jednocześnie uczniowie poznawali piękno krajobrazów Polski. Program został ułożony w taki sposób, by dzieci poprzez zabawę  i twórcze zadania realizowały jego treści. Codziennie poznawały jedną legendę związaną z morzem. Podczas pięciodniowego pobytu dzieci zwiedziły latarnię morską w Rozewiu, Fokarium, Akwiarium Gdyńskie, Muzeum Rybołówstwa, port rybacki we Władysławowie. Mieli okazję przejechać się meleksami i przejść wąwozem. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Zagrodzie Gburskiej w Nadolu, w Ocean Parku we Władysławowie oraz w Muzeum Emigracji w Gdyni. Poznali piękno ziemi kaszubskiej podczas wycieczki wokół Jeziora Żarnowieckiego oraz zapoznali się z pracą bursztynnika w pracowni bursztynu w Chłapowie. Sporą atrakcją były zajęcia na basenie w Cetniewie. Podczas naszej wędrówki organizowaliśmy zabawy ruchowe na plaży oraz oglądaliśmy piękny zachód słońca. Przez cały nasz pobyt dopisywała nam pogoda i dobry humor.
Wyjazd nasz został dofinansowany przez Urząd Gminy Białe Błota, Radę  Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.
Bardzo  serdecznie dziękujemy.
Opiekę podczas wyjazdu sprawowali nauczyciele: Urszula Grzywacz, Julia   Jankowska – Wudniak, Bożena Zatoń oraz Barbara Szczucka.