Alternative flash content

Requirements

 • image
 • projekt1
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • image
 • projekt2
 • image
 • 1940
 • Jan Paweł II
 • Nasz Partner
 • Bezpieczna szkoła
 • Szlachetna paczka
 • projekt unijny

Licznik odwiedzin

008468331
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
2685
3919
28634
8411378
95676
121609
8468331

Aktualności

Międzyszkolna Liga Szachowa

W sobotę 22 września 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie gościła po raz trzeci w tym roku dużą imprezę szachową. Po marcowym VIII Międzyszkolnym Memoriale im. Mariana Rejewskiego i kwietniowych Mistrzostwach Województwa Juniorów do lat 7, tym razem Nasza szkoła była gospodarzem pierwszego z turniejów rozgrywanych w ramach Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Impreza ta, zadebiutowała już w ubiegłym roku na terenie Bydgoszczy i Białych Błot, a tym razem zawitała do Łochowa.


 Wraz z każdą edycją zwiększa nie tylko swój zasięg, ale także zainteresowanie instytucji i firm. Nic więc dziwnego, że na otwarciu pojawili się goście: Marcin Swaczyna reprezentujący Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Andrzej Cieślik z Pomorsko-Kujawskiej Izby Budowlanej, Ewa Kozanecka Poseł na Sejm RP, Marek Marszałek - Dyrektor Enea Operator. Uroczystość otwarcia prowadzili Jacek Rutkowski - prezes firmy Mat-Bud pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Komitetu Honorowego Ligi, Arkadiusz Matczyński - prezes Międzyszkolnej Ligi Szachowej i Dyrektor Szkoły w Łochowie Mirosław Donarski. Sędzią głównym zawodów był Karol Jaroch, który istotnie wspierany był przez Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosława Wiśniewskiego – prowadzącego od września tego roku zajęcia szachowe w Naszej Szkole.
Zmagania przeprowadzono w dwóch grupach: zawodników posiadających co najmniej IV lub wyższą kategorię szachową – Turniej A oraz debiutantów – Turniej B. Osobne klasyfikacje przewidywały również podział na chłopców i dziewczęta do lat 9, 13 oraz 18. Wśród licznych trofeów i nagród, znaczące wyniki osiągnęli Nasi uczniowie, którzy istotnie zaznaczyli swą obecność na zawodach i wywalczyli następujące sukcesy:


•    Turniej debiutantów:

Kategoria chłopców do lat 9:
-    1 miejsce – Wojciech Stróż.
-    3 miejsce – Szymon Mioduszewski.
    Kategoria dziewcząt do lat 9:
-    2 miejsce – Marta Witkowska.
 Kategoria chłopców do lat 13:
-    1 miejsce – Robert Stróż.
    Kategoria dziewcząt do lat 13:
-    2 miejsce – Maria Zadarecka.


•    Turniej zawodników posiadających co najmniej IV kategorię szachową:

-    5 miejsce – Bartosz Przybylski.


W zawodach tych brał również udział Piotr Dyl, a Kornelia Kielichowska została najmłodszą zawodniczka turnieju. Zwycięzcy grup otrzymali puchary, miejsca 2-3 medale, a wszyscy uczestnicy różnorakie nagrody. Można też było dodatkowo wygrać zaproszenia do Filharmonii Pomorskiej oraz do Kina HELIOS w Bydgoszczy, losowane w ramach Koła Fortuny.
Na koniec dodam, że jeżeli ktoś chce dołączyć do grona szkolnych szachistów lub podnieść swoje umiejętności szachowe – zapraszam wszystkich chętnych w każdy wtorek w godzinach 17.00 - 18.30 – na zajęcia szachowe, które prowadzi Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski.