Alternative flash content

Requirements

 • projekt1
 • projekt unijny
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • image
 • Jan Paweł II
 • image
 • 1940
 • Nasz Partner
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Szlachetna paczka
 • projekt2

Licznik odwiedzin

008319757
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
5408
4405
27061
8264182
68711
131332
8319757

Aktualności

Europejski Dzień Języków 2018

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków – jest to międzynarodowe święto, które zostało ustanowione  z inicjatywy Rady Europy. Głównymi celami święta jest propagowanie zalet różnorodności językowych, zachęcenie do nauki języków obcych przez całe życie oraz ukazanie różnorodności kulturowej Europy.


Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs drużynowy. Każda klasa (począwszy od klasy czwartej) wytypowała trójkę językowych ekspertów, która musiała się zmierzyć z wieloma konkurencjami w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4,5 oraz 6-3 Gimnazjum). Konkurs przeprowadzony został metodą stacji dydaktycznych. Stacje umożliwiają przyswajanie wiadomości za pomocą wszystkich zmysłów, stwarzając szansę nauki poprzez zabawę. Wyzwania były bardzo różnorodne – uczniowie musieli m.in. wysłuchać piosenek z różnych krajów i dopasować je do danego języka, rozwiązać quiz dotyczący zannych postaci z danego kraju, były również quizy dotyczące samego święta jak i sprawdzenie podstawowej wiedzy dotyczącej krajów europejskich.

Dodatkowo każda z klas musiała przygotować plakat dotyczący danego kraju. Plakaty były kolorowe, większość klas podeszła do zadania bardzo ambitnie i kreatywnie.

Gratulujemy udziału w konkursie, szczególnie klasom, które zwyciężyły. A zwycięzcami są:
I miejsce   5c
II miejsce    3agim
III miejsce    7d