Alternative flash content

Requirements

 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Szlachetna paczka
 • 1940
 • image
 • Nasz Partner
 • projekt unijny
 • projekt2
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • image
 • projekt1
 • Jan Paweł II

Licznik odwiedzin

008202907
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3129
3470
18516
8148976
83193
196714
8202907

Aktualności

Jasełka 2018

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W tym roku w  świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy Ic wraz z trzema uczennicami z klasy IIIc, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały taniec i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy nastrój zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz obecni rodzice .
Po występach głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dzieci obecne na przedstawieniu miały jeszcze okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Bożego Narodzenia i zwyczajów świątecznych, wypadły imponująco!!!

Dziękujemy wszystkim za udział i ciepłe przyjęcie.
Julia Braun i Anna Śmigiel