Alternative flash content

Requirements

 • 1940
 • projekt2
 • image
 • Nasz Partner
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Jan Paweł II
 • projekt1
 • projekt unijny
 • image
 • Szlachetna paczka

Licznik odwiedzin

009199479
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
1362
4667
26266
9136580
108680
129719
9199479

Aktualności

X KONKURS „ MOJA STAJENKA”

X  KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH „ MOJA STAJENKA”
Od  dziesięciu lat  z  okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole organizowany jest w  konkurs  Szopek Bożonarodzeniowych  pt ” Moja stajenka”.  Konkurs ten stał się tradycją wpisaną w przygotowania do świat.  Już po raz dziesiąty zaprosiliśmy uczniów i ich rodziny do stworzenia - zbudowania własnej Szopki Betlejemskiej, bez której trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie.


Konkurs  jak, co  roku  cieszył się  zainteresowaniem  uczniów, którzy  zaskakiwali  swoją pomysłowością. W szopkach znalazło  się wiele elementów  związanych z tradycją bożonarodzeniową, a bohaterowie wydarzeń betlejemskiej nocy wystąpili w ubraniach własnoręcznie uszytych czy ułożonych starannie z  krepy lub tkaniny. Pojawiły się postacie wykonane oczywiście własnoręcznie z masy solnej, plasteliny  czy gipsu. Mogliśmy  podziwiać szopki drewniane, świecące, grające, wykonane z materiałów spożywczych: makarony, kasze, ryż lub z mozolnie poukładanych zapałek. Do wykonania szopek dzieci użyły wiele różnorodnych materiałów i zastosowały  wiele ciekawych technik, a jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem – zdecydowania o tej najlepszej. Niewątpliwe każda szopka zasługuje na uznanie  i wielkie brawwwwo.  Od pomysłu do wykonania dzieła w poszczególnych etapach tworzenia uczniowie mogą liczyć na pomoc członków rodzin, przy pracy bawią się i pracują mamusie, tatusiowie, babcie, dziadkowie i dzieci.
Cieszymy się, że wśród wielu obowiązków świątecznych dzieci wraz z rodzicami wspólnie mogły spędzić czas przy tworzeniu wspaniałych prac.
Laureaci tegorocznego konkursu:
I miejsce  Jakub Kemnitz,  i  Alicja Boniśniak,
II miejsce Barbara Kwas,
Wyróżnienia: Patrycja Orzechowska, Mateusz Grajek i Nikodem Radkowski.
Od dziesięciu już lat konkurs wspiera Dyrektor naszej szkoły Pan Mirosław Donarski.
Panu Dyrektorowi, Pani Agnieszce Kołcon  i wszystkim osobom, które  od dziesięciu lat pomagają w organizacji konkursu, wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom, którzy pomagają dzieciom w tworzeniu szopek bardzo gorąco dziękujemy.

A wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie.                 
                                                                            Joanna Hernacka  i   Aneta Pindel - Ratajczak