Alternative flash content

Requirements

 • image
 • Jan Paweł II
 • projekt1
 • Nasz Partner
 • projekt2
 • projekt unijny
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • image
 • Szlachetna paczka
 • 1940
 • Bezpieczna szkoła
 • image

Licznik odwiedzin

008761587
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
793
5482
20996
8700002
120673
143076
8761587

Aktualności

Tradycyjny sad

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami p. Eweliną Mielcarz-Wiatr, p. Aleksandrą Spicą i p. Agnieszką Błaszczyk przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego >>>"Tradycyjny sad"<<<. Jego celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Zadaniem naszym jest założenie na terenie należącym do szkoły mini sadu składającego się z conajmniej 5 drzew starych odmian grusz.

Drzewa zostaną posadzone w sposób swobodny i prowadzone będą z zastosowaniem ekologicznych sposobów ochrony roślin. Przez kolejne dni dzieci uczestniczące w projekcie zdobędą wiedzę dotyczącą sadownictwa, umiejętności uprawy i walorów zdrowotnych owoców z drzew odmian tradycyjnych. W ostatnich 50-ciu latach wyginęło 80% zasobów starych drzew owocowych na terenie Polski. Zastąpiły je nowe "przemysłowe" odmiany, które zostały przystosowane do zwiększonej produktywności. Jednak ceną za sukces wydajności z hektara jest konieczność stałej ochrony chemicznej. Drzewa te muszą być opryskiwane nawet do 30 razy w ciągu okresu wegetacyjnego. Stąd konieczność powrotu do dawnych odmian, które przez dziesięciolecia radziły sobie świetnie w rodzimych warunkach. Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby podzielić się z nami swoją wiedzą z dziedziny sadownictwa zapraszamy do współpracy.