Alternative flash content

Requirements

 • 1940
 • image
 • image
 • Nasz Partner
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Bezpieczna szkoła
 • Jan Paweł II
 • image
 • Szlachetna paczka
 • projekt2
 • projekt1
 • projekt unijny

Licznik odwiedzin

011149172
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
2207
8713
10920
11078795
10920
225730
11149172

Aktualności

Lednica 2000

W sobotę na Polach Lednickich rozpoczęło się 23. Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham"
Oficjalną część spotkania rozpoczęła procesja z udziałem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.  Duszpasterz wspólnoty lednickiej o. Wojciech Prus przypomniał w trakcie otwarcia spotkania, że Lednica odbywa się w trakcie obchodzonej właśnie 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Dodał, że tegorocznemu spotkaniu modlitewnemu towarzyszą słowa papieża z pielgrzymki do Polski w 1987 r.  Mówił on wówczas do młodych, że "muszą być mocniejsi niż warunki, w których przyszło im żyć", wskazując przy tym na Eucharystię jako środek dający siłę do pokonywania trudności życia codziennego. Wieczorem zebrani wzieli udział we Mszy św. i wysłuchali przesłania skierowanego do młodych przez papieża Franciszka. Spotkanie zakończyło nocne przejście młodych przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa.

                                                                        ks.Marcin Chrostowski
                                                                             Izabela Semrau