Alternative flash content

Requirements

 • projekt1
 • projekt2
 • 1940
 • Nasz Partner
 • Szlachetna paczka
 • image
 • Bezpieczna szkoła
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • projekt unijny
 • Jan Paweł II
 • image
 • image

Licznik odwiedzin

009039463
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
1522
2865
14949
8989412
78383
155509
9039463

Aktualności

Zajęcia inne niż wszystkie

Zajęcia studyjne w Komisariacie Policji Bydgoszcz Śródmieście oraz w Bibliotece UKW
We wtorek 12 czerwca uczniowie klasy 7a, kilkoro uczniów klasy 8b oraz IIIbg odwiedzili dwa interesujące miejsca. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy, z których jedna udała się na Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście natomiast druga, w tym samym czasie, odwiedziła Bibliotekę Uniwersytety Kazimierza Wielkiego. W obu miejscach uczniowie nie tylko mieli okazję zwiedzić obiekty, ale także poznać tajniki wykonywanych tam zawodów. Grupa uczniów z klasy 7A swoją przygodę rozpoczęła w Bibliotece UKW. Po omówieniu procedur zapisów oraz wypożyczania książek, uczniowie mieli możliwość zobaczyć magazyny o imponujących rozmiarach. Dalej były nowoczesne sale wykładowe i konferencyjne oraz przestronne hole z wystawami prac Anny Pothin oraz Stanisława Lejkowskiego. 

W Czytelni Czasopism uczniowie mogli odpocząć na wygodnych pufach lub skorzystać z dostępnych publikacji. Ostatnim etapem był Oddział Wolnego Dostępu. Pani przewodnik zapoznała nas nie tylko z zasadami korzystania z potężnego księgozbioru, ale także wieloma udogodnieniami wynikającymi z potrzeby pracy indywidualnej lub zbiorowej. Pani przewodnik opowiedziała także o pracy dyżurujących bibliotekarzy oraz zachęciła uczniów do korzystania z zasobów biblioteki w niedalekiej przyszłości.

Z biblioteki UKW uczniowie wraz z opiekunami przeszli na zajęcia studyjne przygotowane przez profilaktyków Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście. Policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii przeprowadzili na terenie jednostki zajęcia tematyczne z zakresu funkcjonowania komisariatu i pracy policjanta w ramach prowadzonych przez szkołę zajęć z przedmiotu Doradztwo Zawodowe.

Uczniowie zostali zapoznani z pracą służby dyżurnej oraz skorzystali z możliwości obejrzenia wyposażenia pomieszczeń dyżurki. Następnie pokazano nam, jak działa i w jaki sposób funkcjonuje system monitoringu miejskiego.
Na dalszym etapie uczniowie mieli okazję zobaczyć pomieszczenia i wyposażenie "Niebieskiego Pokoju" oraz poznać zasady jego funkcjonowania. Bez wątpienia „lustro weneckie” wzbudziło w tym miejscu największe emocje.
Uczniowie zapoznali się także z rolą funkcjonariusza dzielnicowego oraz jego zadaniami w społeczności lokalnej. Mł. asp. Piotr Bajlak przybliżył słuchaczom główne cele i zadania pracy Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, podając przykłady wymienionych wyżej działań. W podsumowującej części spotkania sierż. szt. Alicja Dobrowolska przypomniała o zasadach bezpieczeństwa, zwracając szczególną uwagę na bezpieczny wypoczynek nad wodą i korzystanie ze sprzętu pływającego. Dodatkową atrakcją dla uczestników wycieczki była, przygotowana przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji,  prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu tejże jednostki oraz porozmawiania z policjantami o pracy w warunkach specjalnych. Szczególnym zainteresowaniem uczniów i opiekunów cieszyły się zdalnie sterowane roboty służące do przenoszenia niebezpiecznych ładunków, które transportują je do specjalnie przystosowanego pojazdu oraz przymiarze kombinezonu przeciwodłamkowego.
Odwiedzone miejsca były dla uczniów bardzo pouczającym doświadczeniem i być może wpłynie to pozytywnie, na podejmowane w przyszłości, zawodowe decyzje naszych uczestników.
Organizatorzy:
Renata Stanowska-Bajlak
Lucyna Dąbrowska-Włodek