Alternative flash content

Requirements

 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • image
 • projekt1
 • projekt2
 • Nasz Partner
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • image
 • Szlachetna paczka
 • Jan Paweł II
 • 1940
 • projekt unijny

Licznik odwiedzin

009674761
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
1474
5648
7122
9615974
198539
221227
9674761

Aktualności

Zajęcia inne niż wszystkie

Zajęcia studyjne w Komisariacie Policji Bydgoszcz Śródmieście oraz w Bibliotece UKW
We wtorek 12 czerwca uczniowie klasy 7a, kilkoro uczniów klasy 8b oraz IIIbg odwiedzili dwa interesujące miejsca. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy, z których jedna udała się na Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście natomiast druga, w tym samym czasie, odwiedziła Bibliotekę Uniwersytety Kazimierza Wielkiego. W obu miejscach uczniowie nie tylko mieli okazję zwiedzić obiekty, ale także poznać tajniki wykonywanych tam zawodów. Grupa uczniów z klasy 7A swoją przygodę rozpoczęła w Bibliotece UKW. Po omówieniu procedur zapisów oraz wypożyczania książek, uczniowie mieli możliwość zobaczyć magazyny o imponujących rozmiarach. Dalej były nowoczesne sale wykładowe i konferencyjne oraz przestronne hole z wystawami prac Anny Pothin oraz Stanisława Lejkowskiego. 

W Czytelni Czasopism uczniowie mogli odpocząć na wygodnych pufach lub skorzystać z dostępnych publikacji. Ostatnim etapem był Oddział Wolnego Dostępu. Pani przewodnik zapoznała nas nie tylko z zasadami korzystania z potężnego księgozbioru, ale także wieloma udogodnieniami wynikającymi z potrzeby pracy indywidualnej lub zbiorowej. Pani przewodnik opowiedziała także o pracy dyżurujących bibliotekarzy oraz zachęciła uczniów do korzystania z zasobów biblioteki w niedalekiej przyszłości.

Z biblioteki UKW uczniowie wraz z opiekunami przeszli na zajęcia studyjne przygotowane przez profilaktyków Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście. Policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii przeprowadzili na terenie jednostki zajęcia tematyczne z zakresu funkcjonowania komisariatu i pracy policjanta w ramach prowadzonych przez szkołę zajęć z przedmiotu Doradztwo Zawodowe.

Uczniowie zostali zapoznani z pracą służby dyżurnej oraz skorzystali z możliwości obejrzenia wyposażenia pomieszczeń dyżurki. Następnie pokazano nam, jak działa i w jaki sposób funkcjonuje system monitoringu miejskiego.
Na dalszym etapie uczniowie mieli okazję zobaczyć pomieszczenia i wyposażenie "Niebieskiego Pokoju" oraz poznać zasady jego funkcjonowania. Bez wątpienia „lustro weneckie” wzbudziło w tym miejscu największe emocje.
Uczniowie zapoznali się także z rolą funkcjonariusza dzielnicowego oraz jego zadaniami w społeczności lokalnej. Mł. asp. Piotr Bajlak przybliżył słuchaczom główne cele i zadania pracy Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, podając przykłady wymienionych wyżej działań. W podsumowującej części spotkania sierż. szt. Alicja Dobrowolska przypomniała o zasadach bezpieczeństwa, zwracając szczególną uwagę na bezpieczny wypoczynek nad wodą i korzystanie ze sprzętu pływającego. Dodatkową atrakcją dla uczestników wycieczki była, przygotowana przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji,  prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu tejże jednostki oraz porozmawiania z policjantami o pracy w warunkach specjalnych. Szczególnym zainteresowaniem uczniów i opiekunów cieszyły się zdalnie sterowane roboty służące do przenoszenia niebezpiecznych ładunków, które transportują je do specjalnie przystosowanego pojazdu oraz przymiarze kombinezonu przeciwodłamkowego.
Odwiedzone miejsca były dla uczniów bardzo pouczającym doświadczeniem i być może wpłynie to pozytywnie, na podejmowane w przyszłości, zawodowe decyzje naszych uczestników.
Organizatorzy:
Renata Stanowska-Bajlak
Lucyna Dąbrowska-Włodek