Alternative flash content

Requirements

 • image
 • Nasz Partner
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • 1940
 • image
 • projekt2
 • Szlachetna paczka
 • projekt unijny
 • image
 • Jan Paweł II
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt1

Licznik odwiedzin

009674587
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
1300
5648
6948
9615974
198365
221227
9674587

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku klasy pierwsze i drugie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie wzięły udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Najpierw powitano wszystkich przybyłych gości, następnie głosu udzielono dyrektorowi szkoły, Mirosławowi Donarskiemu, który podziękował zarówno rodzicom, jak i nauczycielom za wkład włożony w wychowanie i edukację młodego pokolenia. Usłyszeliśmy również słowa przestrogi i prośby o zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacji w różnych miejscach, które wybierzemy na nasz upragniony wypoczynek. Ponadto mieliśmy okazję współuczestniczyć w przygotowanym programie artystycznym, dzięki któremu z piosenką na ustach pożegnaliśmy mijający rok szkolny i powitaliśmy wakacje.

 >>>>WIĘCEJ ZDJĘĆ ZERKNIJ TUTAJ<<<<

 

Zakończenie roku szkolnego świętowały również klasy czwarte i piąte, przygotowane pod kierunkiem Anny Grzelki. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także rodzice uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas też zaproszeni goście: Patrycja Harczenko, radna gminy Białe Błota, Bronisław Balcerowski, przewodniczący Rady Gminy Białe Błota oraz Krzysztof Filipczak, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców.                                                                        

Koniec roku to czas podsumowań i wyróżnień. Nie mogło ich zabraknąć i tym razem. Dyrektor szkoły, Mirosław Donarski w swym przemówieniu wielokrotnie podkreślał, że był to rok obfitujący w sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. O tym, jak bardzo starali się młodzi ludzie w minionym roku szkolnym świadczy, między innymi, ogromna ilość świadectw z wyróżnieniem, nagród, dyplomów i pucharów z różnych dziecin nauki i sportu, które wręczał dyrektor wraz z wychowawcami.

Tradycją naszej szkoły jest też uhonorowanie uczniów, którzy nie mają świadectwa z wyróżnieniem, ale bardzo się starają i wytrwale dążą do sukcesu na miarę własnych możliwości. Takim właśnie docenieniem jest nagroda „Karolka” za wytrwałość w dążeniu do celu, bo jak podkreślił dyrektor Mirosław Donarski „nie tylko wzorowi są wyjątkowi”.

Nadeszły wreszcie długo oczekiwane wakacje. Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły bezpiecznego i radosnego odpoczynku, miłego spędzania wolnego czasu w gronie kolegów, przyjaciół, rodziny, aby znów we wrześniu, z dużym zapasem sił przystąpić do solidnej pracy w nowym roku szkolnym.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas VI i VII rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem  hymnu państwowego i szkolnego. Następnie  przemawiał dyrektor, który m.in. wspomniał  o  sukcesie  uczniów zdających  ostatni w historii egzamin gimnazjalny  i pierwszy egzamin ósmoklasisty. Uczniowie dowiedzieli się także o planowanej budowie nowej sali gimnastycznej. Z kolei najlepsi  uczniowie, odebrali świadectwa z paskiem za bardzo dobre wyniki
w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Klasą z najlepszymi wynikami w szkole okazała się klasa 6c, która otrzymała puchar od Rady Rodziców. Docenieni  zostali też uczniowie, którzy mimo dużego wysiłku i determinacji w dążeniu do najlepszych wyników w nauce i w zachowaniu nie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Jednak pragniemy im pogratulować wytrwałości i docenić ich trud. Za wytrwałość, sumienność i zaangażowanie dyrektor szkoły wręczył statuetki Karola mile zaskoczonym uczniom. Kilkoro uczniów,  którzy otrzymali  statuetkę Karola w ubiegłym roku szkolnym, dzisiaj odbierało świadectwo z wyróżnieniem. - Sukces, to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robimy – powiedział kiedyś brazylijski piłkarz Pele. Te bardzo mądre słowa nawiązują zarówno do edukacji jak i ściśle do sportu, dlatego nie sposób nie wspomnieć o osiągnięciach sportowych. Może i w naszej szkole wyrosną nowe gwiazdy sportu, gdyż lista osiągnięć jest długa, a zaproszona prezes Szkolnego Związku Sportowego wręczyła na ręce dyrektora, Mirosława Donarskiego dyplom i upominki dla szkoły z najlepszymi wynikami w województwie. Na zakończenie niech mottem będą słowa Jana Pawła II: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".

Pożegnanie absolwentów

Tuż po godzinie 15.00 natomiast rozpoczęła się ostania z zaplanowanych uroczystości zakończenia roku szkolnego.  Po raz pierwszy  w historii  obok absolwentów klas trzecich gimnazjum zasiedli absolwenci klas ósmych. To wyjątkowe wydarzenie uświetnili swoją obecnością, m. in. wójt gminy Białe Błota, Dariusz Fundator, przewodniczący Rady Gminy, Bronisław Balcerowski, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu Rady Gminy Białe Błota, Anna Banaszek oraz przewodnicząca Rady Rodziców naszej placówki, Karina Błędowska.

Po powitaniu przybyłych gości, nauczycieli, absolwentów i ich rodziców wystąpił szkolny chór Sereno prowadzony przez Izabelę Wiśniewską. Mistrzowskie wykonanie pieśni Stanisława Moniuszki Dziad i baba oraz Prząśniczka wywołało ogromny aplauz wszystkich zgromadzonych.

Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi. Odbyło to się pod czujnym okiem odpowiedzialnego za poczty Ryszarda Majchrzaka. Na twarzach uczestniczących w tym wydarzeniu uczniów malowało się wzruszenie.

Tak bardzo chciałem, abyśmy byli dzisiaj razem – tymi słowami zwrócił się do absolwentów dyrektor szkoły, Mirosław Donarski. Podkreślił w ten sposób wyjątkowość kończącego się roku szkolnego. Przypomniał, że historia gimnazjum jest już zamkniętym rozdziałem, a przed szkołą podstawową stoją nowe wyzwania. W dalszym ciągu swojego wystąpienia dyrektor, z nieukrywaną przyjemnością, wymienił nazwiska wszystkich tegorocznych laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz laureatów nagrody Maximus za maksymalny wynik na egzaminie. Dodał, że tytuł Primus inter Pares w gimnazjum przypadł uczniowi klasy IIIb Piotrowi Fraszowi, a w szkole podstawowej - Lilii Bartkowiak z klasy VIIIa.

Jako drugi głos zabrał wójt, Dariusz Fundator. Zwracając się do absolwentów, wyraził nadzieję, że to właśnie oni będą wkrótce kreować przyszłość gminy Białe Błota. Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu, Anna Banaszek, a prywatnie mama jednej z absolwentek, życzyła młodzieży, by wszyscy dostali się do wymarzonych szkół.

Po przemówieniach odbyło się ślubowanie absolwentów - to bardzo uroczysty i wzruszający moment nie tylko dla samych uczniów, ale także dla ich rodziców i nauczycieli.
 
W końcu nadszedł najbardziej chyba oczekiwany przez wszystkich punkt uroczystości - rozdanie świadectw. To moment szczególny, zwłaszcza dla osób odbierających z rąk dyrektora Mirosława Donarskiego i wychowawców świadectwa z wyróżnieniem, a było ich niemało – 25 w klasach gimnazjalnych i 29 w klasach ósmych. Wyróżnieni w ten sposób uczniowie i uczennice, którym towarzyszyli dumni rodzice, tradycyjnie złożyli swoje podpisy w Złotej Księdze Absolwentów.  Dziesięciu osobom za wytrwałość w dążeniu do celu zostały wręczone nagrody Karola. Zebrani w auli mogli zapoznać się z krótkimi opisami osiągnięć wszystkich uczniów, poznać ich zainteresowania lub marzenia. Przygotowane przez samych uczniów i ich wychowawczynie informacje, dzielnie czytała przez kilkadziesiąt minut Anna Szarafińska-Kamińska.

Dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców, przekazując statuetki Karola, podziękowali za współpracę państwu: A. Banaszek, Ł. Kowalskiemu, E. Nowickiej, V. Bloch, M. Światłowiczowi, K. Błędowskiej, B. Kasprowicz, M. i A. Anhaltom, I. i D. Murawskim i J. i P. Ciesińskim.  

Nie zapomniano też o wybitnych sportowcach, których sukcesami mogliśmy cieszyć się przez wiele lat. Z rąk dyrektora i nauczyciela wychowania fizycznego, Andrzeja Izdebskiego otrzymali oni pamiątkowe puchary.

Uroczystość pożegnania absolwentów w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie zakończyły podziękowania dla nauczycieli, a w szczególności dla wychowawców odchodzących klas: IIIa - Renaty Błaszak, IIIb - Iwony Wierzchoń, IIIc - Beaty Ziółkowskiej, VIIIa - Anety Dybowskiej, VIIIb - Agnieszki Błaszczyk i VIIIc - Emilii Turowskiej.

W imieniu wszystkich absolwentów złożyli je prowadzący całą uroczystość Olga Wnuk z IIIc i Igor Kondrat z IIIb.

Opracowanie: Ania Drajkoper, Julia Wudniak, Anna Grzelka, Ewa Duszyńska