Alternative flash content

Requirements

Pasek przesuwany

 • Nasz Partner
 • projekt2
 • image
 • Szlachetna paczka
 • projekt unijny
 • 1940
 • projekt1
 • image
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Jan Paweł II
 • Bezpieczna szkoła

Licznik odwiedzin

009815454
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3571
4950
23571
9749958
84154
255078
9815454

Aktualności

Na kasztany i żołędzie

Dary Jesieni znamy wszyscy: grzyby tak chętnie zbierane przez nas w lesie, kolorowe liście zdobiące drzewa, czerwone kiście jarzębiny czy też szyszki, żołędzie i kasztany , które zamieniamy w ludziki, zwierzątka i inne ozdoby. W naszej szkole w ramach akcji „ Pomagamy leśnym zwierzętom” odbył się konkurs wśród klas drugich. Zadaniem uczniów było zebranie jak największej ilości kasztanów i żołędzi.

Cel, jakim było przygotowanie zapasów na zimę dla saren i innych mieszkańców lasu, a dodatkowo zwycięstwo w konkursie sprawiły, iż rywalizacja była bardzo zacięta. Najwięcej kasztanów i żołędzi zebrała klasa IIa, wych. J. Jankowska-Wudniak. Wszystkie dzieci biorące udział w zbiórce zostały odznaczone medalem: „Przyjaciel zwierząt”. Akcja została zaaprobowana i wsparta przez Dyrektora Szkoły, Nadleśnictwo Bydgoszcz i Leśnictwo Łochowo, którego przedstawiciele uświetnili finał swoją obecnością.
Rozwijając współpracę  z Nadleśnictwem, dbając o zwierzęta w czasie zimy, zbiórkę tę planujemy powtarzać corocznie.