Alternative flash content

Requirements

 • projekt2
 • 1940
 • Jan Paweł II
 • image
 • projekt1
 • Szlachetna paczka
 • projekt unijny
 • image
 • image
 • Nasz Partner
 • Bezpieczna szkoła
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II

Licznik odwiedzin

011149576
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
2611
8713
11324
11078795
11324
225730
11149576

Aktualności

Na kasztany i żołędzie

Dary Jesieni znamy wszyscy: grzyby tak chętnie zbierane przez nas w lesie, kolorowe liście zdobiące drzewa, czerwone kiście jarzębiny czy też szyszki, żołędzie i kasztany , które zamieniamy w ludziki, zwierzątka i inne ozdoby. W naszej szkole w ramach akcji „ Pomagamy leśnym zwierzętom” odbył się konkurs wśród klas drugich. Zadaniem uczniów było zebranie jak największej ilości kasztanów i żołędzi.

Cel, jakim było przygotowanie zapasów na zimę dla saren i innych mieszkańców lasu, a dodatkowo zwycięstwo w konkursie sprawiły, iż rywalizacja była bardzo zacięta. Najwięcej kasztanów i żołędzi zebrała klasa IIa, wych. J. Jankowska-Wudniak. Wszystkie dzieci biorące udział w zbiórce zostały odznaczone medalem: „Przyjaciel zwierząt”. Akcja została zaaprobowana i wsparta przez Dyrektora Szkoły, Nadleśnictwo Bydgoszcz i Leśnictwo Łochowo, którego przedstawiciele uświetnili finał swoją obecnością.
Rozwijając współpracę  z Nadleśnictwem, dbając o zwierzęta w czasie zimy, zbiórkę tę planujemy powtarzać corocznie.