Alternative flash content

Requirements

Pasek przesuwany

 • Nasz Partner
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • projekt1
 • Jan Paweł II
 • projekt unijny
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • image
 • 1940
 • image
 • projekt2
 • Szlachetna paczka

Licznik odwiedzin

010401740
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
32
5375
5407
10358043
82792
198898
10401740

Aktualności

KONKURS „THANKSGIVING DAY”

II ETAP SZKOLNEGO KONKURSU „THANKSGIVING DAY” ROZSTRZYGNIĘTY

   24 stycznia br odbył się w auli naszej szkoły II etap konkursu o „THANKSGIVING DAY”, czyli o ŚWIĘCIE DZIĘKCZYNIENIA, zorganizowany przez panie: Ewę Wiczyńską, Joannę Dygasiewicz i  Agatę Żejmo-Głowacką. Pierwszy etap konkursu miał miejsce w ostatni czwartek listopada 2019 r., dokładnie w tym dniu, w którym Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia. Uczniowie klas 1-3, 4-6 i 7- 8 , którzy zdobyli przeważającą ilość punktów na teście z wiedzy o tym święcie , mieli za zadanie przygotować potrawę, jaką przyrządza się na to święto w USA, a także przebrać się za Indianina lub Pielgrzyma z XVII wieku.

Ponadto, dzieci z klas 1-3 musiały znać składniki, z jakich zrobiono wybraną potrawę, i wymienić je w języku angielskim. Starsze koleżanki i koledzy z klas 4-8 powinni byli podzielić się wiedzą, w jaki sposób te potrawy przyrządzić ( również w j. angielskim ). W dniu konkursu, nasza szkolna aula przemieniła się w XVII wieczne tereny Ameryki Północnej, po których paradowali Indianie, zaprzyjaźnieni z Pielgrzymami. Ponadto, stoły uginały się pod ciężarem rozlicznych, smakowitych dań amerykańskich. Wszyscy uczniowie, zgodnie z zasadami konkursu, zaprezentowali swoje potrawy, a także opowiedzieli o nich, posługując się poprawną angielszczyzną. Jury w składzie: p. Joanna Dygasiewicz, p. Agata Żejmo – Głowacka, p. Katarzyna Siewert-Mieruszewska i p. Monika Małecka miało bardzo trudne zadanie do wykonania, ponieważ wszyscy uczestnicy wspaniale się prezentowali w swoich strojach, a także przygotowali pyszne dania.
Niemniej, w kategorii klas 1-3 , pierwsze miejsce zdobyli następujący uczniowie: Miłosz Bojanowski i Filip Jakubowski z kl. 1d, Ida Kuber z kl. 2c oraz Szymon Chełminiak z 2e. Miejsce drugie zajęli: Michalina Ankiersztajn i Filip Karpacz z kl. 1d i Dominik Chwiałkowski z 2d, miejsce trzecie natomiast uzyskali: Aleksandra Majchrzak z kl. 2c i Amelia Jeske z 2e. W kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce zdobyli uczniowie: Laura Szulczewska, Aleksandra Wiśniewska i Amelia Czuryk z kl. 5d i Kalina Lange z kl. z 5b. Drugie miejsce uzyskali: Helena Kiersznicka z kl. 5a, Szymon Popiołek z kl. 5d oraz Aleksander Milczek i Jakub Sitarski z kl. 5e. Trzecie miejsce zajęli: Tomasz Gorzelak z kl. 5a, Bogumiła Bernacka z kl. 5d oraz Zofia Nowosielska z kl. 5e.
W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Młynarek , drugie – Bartosz Piętka, a trzecie – Filip Buras ( uczniowie klasy 8c ).
Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu ( ok. 70 osób ) uzyskało nagrodę w postaci wyróżnienia. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A za pyszne dania – dziękujemy!