Alternative flash content

Requirements

 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • image
 • Nasz Partner
 • image
 • projekt2
 • 1940
 • projekt unijny
 • Szlachetna paczka
 • Jan Paweł II
 • image
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt1

Licznik odwiedzin

011112673
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
3113
8419
33878
11031043
200151
188433
11112673

Aktualności

Z wizytą w Kanadzie

Z wizytą w Kanadzie – In the homeland of „Anne of Green Gables”
14 maja, dzięki zaangażowaniu p. Aleksandry Spicy, klasy 5a i 6e miały okazję przenieść się na lekcję do Kanady.

Wydarzenie miało miejsce oczywiście z zachowaniem wszelkich reguł sanitarnych. Wirtualnie gościliśmy w Montrealu u niezwykłej, bardzo energetycznej p. Kary Thorsen, która opowiedziała nam o swoich wrażeniach z lektury „Ani z Zielonego Wzgórza” i życiu codziennym w Kanadzie. Lekcja, choć dotyczyła głównie lektury omawianej na języku polskim, odbyła się po angielsku. Wspaniała atmosfera i otwartość naszego Gościa spowodowały, że błyskawicznie zniknęły wszelkie bariery. Nauczyliśmy Karę mówić po polsku tytuł powieści L. M. Montgomery. Pytaniom, śmiechom i zachwytom nie było końca.
Thank you, dear Kara!
Dziękujemy Pani Olu za pełnienie roli tłumacza!
Na zakończenie wszyscy wyraziliśmy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie.
Zatem do zobaczenia!
Aleksandra Kimpel