Alternative flash content

Requirements

 • image
 • image
 • Szlachetna paczka
 • projekt unijny
 • 1940
 • projekt2
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • image
 • projekt1
 • Jan Paweł II
 • Nasz Partner
 • Bezpieczna szkoła

Licznik odwiedzin

011112013
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
2453
8419
33218
11031043
199491
188433
11112013

Aktualności

Ogólnopolski projekt edukacyjny

Ogólnopolski projekt edukacyjny – zaproś mnie na swoją lekcję
Trzy polonistki z naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacyjnym „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Idea zrodziła się z potrzeby chwili i z możliwości, którą dają nam spotkania przez Internet.

Inicjatorkami Facebookowej grupy, od której wszystko się zaczęło są p. Magdalena Krajewska z Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie i p. Irmina Żarska z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Redzie.


W ramach projektu jedną z lekcji j. polskiego w klasie 7d odwiedziła p. Agnieszka Jankowiak-Maik, redaktor naczelna portalu „Ciekawostki Historyczne.pl”, autorka serwisów: „Twoja Historia.pl” i „Lubimy Czytać.pl” oraz nauczycielka historii. Uczniowie, ich nauczycielka, K. Tkaczyk- Struk, i nawet sam Pan Dyrektor zostali zahipnotyzowani opowieścią p. Agnieszki o pracy w serwisach internetowych, pisaniu tekstów, doborze materiałów, które zostaną opublikowane na portalu i wielu, wielu innych, nieznanych aspektach internetowej pracy.


W piątych klasach na lekcjach p. Aleksandry Kimpel zagościła p. Agata Karolczyk – Kozyra, która wprowadziła Uczniów w tajniki gwary wielkopolskiej. Od tej pory szneka z glancem, pyry z gzikiem, skład i wiele innych słów gwarowych nie ma przed nami tajemnic. Pan Radosław Potrac, prezes Stowarzyszenia Gwara Warszawska, nauczyciel, grotołaz, poszukiwacz skarbów – człowiek orkiestra - opowiadał piątoklasistom o gwarze warszawskiej i nie tylko. Wędrowaliśmy przez Mazury, Kaszuby, żeby wreszcie trafić do Stolycy i odkryć ją na nowo, za pośrednictwem języka. Przepiękna, interaktywna opowieść zakończona piosenką i obietnicą kolejnego spotkania.


Pani Aleksandra Kimpel podzieliła się swoją praktyką uważności z nauczycielami z Gdańska. Opowiedziała o prostych technikach, które pomagają być bardziej tu i teraz.


W klasie 6c prowadzonej przez p. Justynę Wamkę gościła p. Katarzyna Polak, która wspaniale wyśpiewała uczniom części mowy. Mogli się oni również dowiedzieć jak odżywiać mózg, żeby się dobrze uczył. W tajniki odżywiania wprowadziła Uczniów dr inż. Katarzyna Hryciuk.
Dziękujemy wszystkim naszym Gościom i twórczyniom projektu. Dzięki Wam możemy jeszcze lepiej rozwijać się, odkrywać nieznane i poszerzać swoje horyzonty! W kolejnych tygodniach czeka nas jeszcze wiele do odkrycia, ale niech to jeszcze zostanie tajemnicą.
Aleksandra Kimpel