Alternative flash content

Requirements

Pasek przesuwany

 • Nasz Partner
 • 1940
 • image
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • projekt unijny
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt1
 • Jan Paweł II
 • image
 • Szlachetna paczka
 • projekt2

Licznik odwiedzin

011669291
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
5964
7419
76864
11543877
21685
248648
11669291

Aktualności

Podsumowanie Ligi Szachowej

Dnia 13 czerwca 2020r. w Bydgoszczy na ul. Długiej odbyło się podsumowanie II Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Z naszej szkoły w tych rozgrywkach w sumie wzięło udział 11 uczniów: Bartosz Przybylski kl.6a, Maria Zaderecka kl.5e, Piotr Dyl kl.6d, Kornelia Kilichowska kl.2d, Marta Witkowska kl.2a, Szymon Mioduszewski kl.3d, Joanna Mioduszewska kl.2c, Robert Stróż kl.8, Wojciech Stróż kl.3d, Kinga Jeziorska kl.2c, Wiktor Lewandowski kl.2e.

W tym roku szkolnym rozegranych zostało 6 rund ligi, od września do lutego, po których drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce wśród startujących 81 szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego. To ogromny sukces naszych szachistów. Sukces młodych szachistów był okupiony ciężką pracą, systematycznymi treningami spędzonymi przy szachownicy. Dla wielu z nich gra w szachy to życiowa pasja, której poświęcają wiele swojego czasu.

W klasyfikacji indywidualnej po 6 rundach na najwyższych stopniach podium stanęli:

I miejsce Kornelia Kilichowska w kategorii dziewcząt do lat 9

II miejsce Marta Witkowska w kategorii dziewcząt do lat 9

II miejsce Maria Zaderecka w kategorii dziewcząt do lat 13

II miejsce Szymon Mioduszewski w kategorii chłopców do lat 9

III miejsce Piotr Dyl w kategorii chłopców do lat 13

IV miejsce Bartosz Przybylski w kategorii chłopców do lat 13

Podczas kwarantanny rozgrywki ligi odbywały się online. W klasyfikacji generalnej Wirtualnej Międzyszkolnej Ligi Szachowej, gromadzącej już zawodników z całej Polski, Bartosz Przybylski zajął bardzo wysokie 8 miejsce BRAWO!!!

Ogromne brawa i gratulacje dla młodych szachistów!!!

Danuta Sobierajska

Warto przypomnieć, że planowe, systematyczne zajęcia szachowe w naszej szkole odbywają się od 2009 roku. Od 2010 roku organizujemy Międzyszkolny Konkurs Szachowy im. Mariana Rejewskiego, w tym roku odbyła się 10. jubileuszowa edycja tej imprezy. Grę w szachy popularyzujemy na każdych półkoloniach, zarówno letnich jak i zimowych.