Alternative flash content

Requirements

 • projekt2
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt1
 • Jan Paweł II
 • 1940
 • image
 • projekt unijny
 • image
 • Nasz Partner
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Szlachetna paczka
 • image

Licznik odwiedzin

012465617
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
2985
9238
47070
12361656
182468
310180
12465617

Aktualności

XX Ogólnopolska Pielgrzymka

XX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

8 października 2020 r. na błoniach jasnogórskiego sanktuarium spotkała  się Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczyli ks. biskup Antoni Długosz, duchowo wspierał nas duszpasterz Rodziny Szkół – ks. biskup Henryk Tomasik.

Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar, jakim jest dla nas św. Jan Paweł II oraz modliliśmy się w intencjach Ojczyzny i Papieża Franciszka. Na zakończenie Mszy św. ks. Zbigniew Kras, odczytał list od Prezydenta Polski. Podkreślono w nim prawdę i patriotyzm jako podstawowe fundamenty zarówno Kościoła, jak i Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Jak co roku został wysłany telegram do Ojca Świętego. Znalazły się w nim słowa, że pandemia koronawirusa pokazała nam, jak kruchy i nieprzewidywalny jest los człowieka. Przypomniano, iż obchody setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły miały miejsce w odmiennych warunkach, że doświadczyliśmy ograniczenia w różnych dziedzinach naszego życia. Poproszono, by Papież Franciszek był z nami wśród miraży tego trudnego czasu.
Mszę św. zakończyliśmy wspólnym śpiewem pieśni „Barka” połączonej z hymnem Rodziny Szkół. Słowa „My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać” - były w tym roku bardzo wymowne.