• projekt unijny
 • Jan Paweł II
 • projekt2
 • image
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • projekt1
 • Nasz Partner
 • Bezpieczna szkoła
 • 1940
 • image
 • image
 • Szlachetna paczka

Licznik odwiedzin

013928556
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
12980
5840
63774
13802471
100268
302295
13928556

Aktualności

Wyniki XI turnieju szachowego

W sobotę 20 lutego w naszej szkole rozegrano XI Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Mariana Rejewskiego. Gościliśmy szachistów ze szkół województwa kujawsko - pomorskiego. Zawody odbywały się pod honorowym patronatem Pani Janiny Sylwestrzak - córki Mariana Rejewskiego i Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. Do szachownic zasiadło 53 młodych zawodników. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10, 13 i 15 z podziałem na kategorie: dziewcząt i chłopców.

Naszą szkolę reprezentowali: Kornelia Kilichowska, Maria Zaderecka, Marta Witkowska, Bartosz Przybylski, Szymon Mioduszewski, Piotr Dyl, Wojciech Stróż i Wiktor Lewandowski. Po uroczystym rozpoczęciu przez Dyrektora Szkoły Pana Mirosława Donarskiego i krótkim wprowadzeniu dotyczącym patrona turnieju Mariana Rejewskiego, młodzi zawodnicy rozpoczęli swoje pojedynki szachowe. Każdy z szachistów podczas turnieju rozegrał 7 partii na dystansie 10 minut na zawodnika. Sędziowie klasy państwowej Pan Mariusz Stoppel i Pan Andrzej Karpiński czuwali nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria dziewcząt do lat 8:
I miejsce – Ewa Szeszycka
II miejsce – Urszula Urbańska

Kategoria chłopców do lat 8:
I miejsce – Maciej Piotrowski
II miejsce – Mateusz Wardzała
III miejsce – Piotr Potocki

Kategoria dziewcząt do lat 10:
I miejsce – Ada Urbańska
II miejsce – Kornelia Kilichowska
III miejsce – Marta Witkowska

Kategoria chłopców do lat 10:
I miejsce – Leon Szeszycki
II miejsce – Jan Kosiedowski
III miejsce – Piotr Sandurski

Kategoria dziewcząt do lat 13:
I miejsce – Aleksandra Łukasik
II miejsce – Michalina Albrecht
III miejse – Maria Zaderecka

Kategoria chłopców do lat 13:
I miejsce – Piotr Dyl
II miejsce – Fabian Spionkowski
III miejsce – Szymon Mioduszewski

Kategoria dziewcząt do lat 15:
I miejsce – Roksana Bromirska

Kategoria chłopców do lat 15:
I miejsce –Robert Balcerzak
II miejsce – Szymon Hołyński
III miejsce – Szymon Podlewski

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkowy znaczek, zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowała Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Łochowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju. Do zobaczenia za rok! 

Turniej został rozegrany zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego i aktualnymi wytycznymi GIS, MZ i MEiN oraz bez publiczności tj. rodziców, opiekunów, trenerów.

Patrycja Masłek