• Szlachetna paczka
 • projekt2
 • projekt unijny
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Nasz Partner
 • image
 • projekt1
 • Jan Paweł II
 • image
 • image
 • Bezpieczna szkoła
 • 1940

Licznik odwiedzin

013928828
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
13252
5840
64046
13802471
100540
302295
13928828

Aktualności

V FESTIWAL DRAMATYCZNY

V FESTIWAL DRAMATYCZNY W NASZEJ SZKOLE ZAKOŃCZONY
Już od pięciu lat, w naszej szkole, odbywa się SZKOLNY FESTIWAL TEATRALNY. W tym roku odbył się on w innej formie – uczniowie przesłali filmy z nagraniem swoich przedstawień. Ponadto padła rekordowa liczba- jeśli chodzi o ilość zgłoszeń. W poprzednich latach gościliśmy od 4 do 5 zespołów teatralnych na deskach szkolnego teatru, w tym roku natomiast mieliśmy 7 zgłoszeń z przedstawieniami w języku polskim i 4 w języku angielskim.

Festiwal został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej: „KAWIARENKA LITERACKA PRZY ULICY WIERZBOWEJ 2 W ŁOCHOWIE”, prowadzonej przez panie: Julitę Czarycką, Annę Grzelkę i Ewę Wiczyńską. Tematyka przedstawień dotyczyła różnych rodzajów miłości.Jury, złożone z: p. Julity Czaryckiej (polonistki), p. Anny Grzelki (polonistki), p. Marty Grzeszczak (anglistki) i p. Ewy Wiczyńskiej ( anglistki i polonistki),  stanęło przed trudnym zadaniem.  We wszystkich przedstawieniach został zrealizowany temat, oparte one były na ciekawie napisanych scenariuszach. Ponadto uczestnicy zadbali o  odpowiednie stroje i dekoracje, a także podkład muzyczny. Nie zabrakło też scen nagrywanych na świeżym powietrzu.


   Wyniki obrad Jury są następujące:
Nagrodę za NAJPIĘKNIEJSZE STROJE I DEKORACJE otrzymały Liliana Konopa i Maja Lehmann, uczennice kl. 3d, które wystawiły sztukę pt. „Wars i Sawa”.


1. W kategorii przedstawień polskojęzycznych :
- I MIEJSCE – zdobyła Liliana Stożek z kl. 6b, za piękny monolog „Wspomnienia”,
-II MIEJSCE – otrzymały Natalia Boniśniak, Emilia Frasz i Zofia Przybysz  z kl. 6b za przedstawienie pt: „Niepewność”,
-II MIEJSCE - zdobyły: Marta Taboła z kl. 6e za monolog „Miłość” oraz Wiktoria Mlicka i Michalina Kardach z kl. 6a za przedstawienie pt: „ Miłość do bliźniego”,
- WYRÓŻNIENIE zdobyły - Natalia Pisarek z kl. 7b za monolog „Niepewność” oraz Martyna Grzelak i Helena Kiersznicka z kl. 6a za przedstawienie pt: „Z miłości do przyrody”;

2. W kategorii przedstawień anglojęzycznych :
- I MIEJSCE - zdobyły Julia Lubianiec i Michalina Berg z kl. 6b za przedstawienie pt: „Love for Foster Siblings”
- II MIEJSCE – otrzymały Laura Szulczewska i Aleksandra Wiśniewska z kl. 6d za sztukę pt: „Loss Best Friends is Like Loss All”,
- III MIEJSCE – zdobyli Amelia Czuryk i Julia Jarosz z kl. 6d za przedstawienie pt: „Miłość przyrodnich sióstr” oraz Stanisław Meller i Nikodem Konopa z kl. 6d za przedstawienie kukiełkowe pt: „Miłość Hary’ego”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału i gratulujemy. Wszystkie nagrody, tradycyjnie ufundowane przez Dyrekcję naszej szkoły, będą wręczone w szkole po 9.kwietnia. Poinformujemy wszystkich uczestników o dokładnym terminie. Filmy z nagrodzonymi sztukami zamieścimy na stronie szkoły po Świętach Wielkanocnych.