• projekt1
 • 1940
 • image
 • Szlachetna paczka
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • projekt2
 • image
 • Nasz Partner
 • Jan Paweł II
 • Bezpieczna szkoła
 • projekt unijny
 • image

Licznik odwiedzin

014342586
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
1337
20801
52082
14132341
232411
281887
14342586

Aktualności

II Patriotyczny Triathlon

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 SP do udziału w II Patriotycznym Triathlonie, który będzie obejmował podjęcie przez Was różnych aktywności w związku z rocznicami i świętami majowymi. Jest nam niezmiernie miło, że już po raz drugi możemy wspólnie być w tej akcji zapoczątkowanej w zeszłym roku.


Dla przypomnienia mamy dla Was kilka kartek z kalendarza zadania na poszczególne dni:
Dzień 1 maja  to dzień kojarzony przeważnie z pochodami pierwszomajowymi, które miały miejsce w Polsce Ludowej. To również Święto Pracy, które na świecie obchodzono  od 1890 roku. 1 maja nazwany jest też Świętem Pracy lub Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy.  To również dzień rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Pierwsze zadanie  w naszym Patriotycznym  Triathlonie polega na  wzięciu udziału w naszym quizie dotyczącym świąt majowych i innych rocznic związanych z tymi dniami ;) Quiz wykonajcie do 1 maja 2021r.
Link do quizu przekazujemy tutaj:
https://forms.gle/kBjGqwJbnShaHLo29

Od 2004 roku 2 maja obchodzimy  święto Dnia Flagi. Pierwszym powodem  dla którego 2 maja stał się Dniem Flagi było to, że w czasach PRL-u, w tym dniu zdejmowano flagi państwowe po 1 maja, by nie były widoczne w dniu Święta Konstytucji 3 Maja zniesionego przez władze komunistyczne. Drugim powodem było założenie 2 maja 1945 roku biało-czerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa - oraz na Reichstagu w Berlinie, przez polskich żołnierzy zdobywających stolicę hitlerowskich Niemiec.
Drugie zadanie triathlonu: zrób zdjęcie przedmiotów, które będą swoimi kolorami i kształtem będą  przypominały flagę Polski  (ułóż biało- czerwone przedmioty, które otaczają Cię na co dzień i stwórz z nich naszą biało- czerwoną flagę Polski).

Zdjęcia prześlij do nas do 2.05.2021r. na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przesłane przez Was zdjęcia opublikujemy na naszej stronie internetowej ;)

Trzecie zadanie naszego Triathlonu jest związane ze świętem Konstytucji 3 maja.  Znajdźcie czas, wysłuchajcie  również i w tym roku co przygotowaliśmy z okazji rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Szczegóły i link do obejrzenia akademii z okazji tego święta już niebawem…

Serdecznie zapraszamy
Piotr Księżniakiewicz
Anna Leman-Błajda
Aneta Pindel-Ratajczak
Ewa Wiczyńska

P.S. Wszystkie działania zauważymy i docenimy;)