• projekt1
 • 1940
 • Nasz Partner
 • Szlachetna paczka
 • Bezpieczna szkoła
 • image
 • projekt2
 • projekt unijny
 • Rodzina szkół im. Jana Pawła II
 • Jan Paweł II
 • image
 • image

Licznik odwiedzin

014342208
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Od początku
959
20801
51704
14132341
232033
281887
14342208

Aktualności

„Moja ulubiona książka” - konkurs

Wojewódzki Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „Moja ulubiona książka”
W siedzibie biblioteki rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „Moja ulubiona książka”. Konkurs został zorganizowany w ramach popularyzacji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Jego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, a honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.


Na konkurs napłynęła rekordowa liczba prawie 1400 prac ze 131 placówek województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, wyobraźnią, kreatywnością i starannością. Prace ilustrowały 310 tytułów książek dla dzieci i były wykonane w różnych technikach plastycznych.
Wśród osób wyróżnionych znalazł się uczeń klasy IIIa, Wiktor Więcław, który zilustrował książkę pod tytułem „Pan Kleks”.
Julia Jankowska-Wudniak, wychowawczyni klasy IIIa, składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie i przygotowali przepiękne prace.